Droga Królewska w Krakowie

Droga Królewska w Krakowie to trasa prowadząca od Bramy Floriańskiej przez ulicę Floriańska, Rynek Główny, ulicę Grodzką, Senacką, Kanoniczą aż do zamku na Wawelu. Trasa przebiega przez wiele ważnych miejsc w Krakowie. Po drodze mija się Dom Matejki, Kościół Mariacki, Sukiennice, pomnik Adama Mickiewicza, Kościół Piotra i Pawła oraz Andrzeja, Marcina i Idziego, a na samym końcu dochodzi się do zamku Wawelskiego.

Droga Królewska w Krakowie jest idealnym punktem wyjścia do zwiedzania zabytkowej części miasta ponieważ przecina je przez całą długość.

Poczynając od 1734 roku tą właśnie trasą przemierzały orszaki koronacyjne królów oraz ich procesje pogrzebowe.

Lokalizacja

Dostosowanie

Droga Królewska w Krakowie jest dostępna do osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Cała trasa jest równa i w większości płaska.

Godziny otwarcia

  • Otwarte całą dobę

  • Otwarte we wszystkie dni tygodnia

Cennik

  • Bezpłatne

Inne atrakcje turystyczne w województwie

Wróć do atrakcji w województwie
2020-06-22T21:25:17+02:00
Wykorzystujemy pliki cookies by nasza strona działała prawidłowo oraz by oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na stronie i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ustawienia Ok

Analiza ruchu na stronie

Wyrażasz zgodę na to byśmy analizowali ruch na stronie i dzięki temu lepiej dopasowywali dla Ciebie treści.

Zewnętrzne aplikacje

Wykorzystujemy zewnętrzne aplikacje, by ułatwić Ci możliwość udostępniania naszych treści i udostępniać Ci dokładną lokalizację danego miejsca.