Brama Floriańska w Krakowie

Brama Floriańska w Krakowie to średniowieczna baszta ustawiona na styku Rynku Głównego i krakowskich plant. Jest ona jedną z ośmiu krakowskich bram obronnych.

Brama ma wysokość 34,5 m3tra, a na jej ścianach znajdują się dwie ciekawe rzeźby. Pierwsza z nich, znajdująca się od strony plant, to orzeł piastowski projektu Jana Matejki, a wykonany w 1820 roku przez Zygmunta Langmana. Natomiast po drugiej stronie bramy znajduje się płaskorzeźba św. Floriana, pochodząca z XVIII wieku. Wewnątrz przejścia przez bramę można zauważyć prowadnice na kratę obronną oraz ołtarz z początku XIX wieku.

Od powstałej w 1307 roku Bramy Floriańskiej zaczynała się Droga Królewska.

Lokalizacja

Dostosowanie

Wejście do wnętrza Bramy Floriańskiej w Krakowie jest niemożliwe dla osób poruszających się na wózku. Możliwe jest podziwianie bramy z zewnątrz.

Godziny otwarcia

  • Otwarte całą dobę

  • Otwarte we wszystkie dni tygodnia

Cennik

  • Bezpłatne

Inne atrakcje turystyczne w województwie

Wróć do atrakcji w województwie
2020-06-22T15:23:43+02:00
Wykorzystujemy pliki cookies by nasza strona działała prawidłowo oraz by oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na stronie i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ustawienia Ok

Analiza ruchu na stronie

Wyrażasz zgodę na to byśmy analizowali ruch na stronie i dzięki temu lepiej dopasowywali dla Ciebie treści.

Zewnętrzne aplikacje

Wykorzystujemy zewnętrzne aplikacje, by ułatwić Ci możliwość udostępniania naszych treści i udostępniać Ci dokładną lokalizację danego miejsca.