Tablice Mojżeszowe

Tablice Mojżeszowe zlokalizowane są na jednej ze ścian skalnych kieleckiej Kadzielni. Te betonowe tablice z dziesięciorgiem przykazań dobrze harmonizują z surowym otoczeniem skalnych ścian. Są naprawdę monumentalne. Tablice Mojżeszowe zamontowane są na dwumetrowej podstawie. Same w sobie mają sześć metrów wysokości i ponad dwa szerokości. Ich waga to conajmniej kilka ton. Ich konstrukcja to beton i żelazo. Tablice Mojżeszowe na Kadzielni w Kielcach umieszczono 30 grudnia 2005 roku a pomysłodawcą ich wykonania i umieszczenia w tym właśnie miejscy jest Wojciech Lubawski – prezydent Kielc (do 2018r). Tablice prezentują Dekalog, który uznawany i szanowany est przez wszystkie religie monoteistyczne ze względu na uniwersalność ich przekazu. Tablice robią naprawdę monumentalne wrażenie i stanowią niewątpliwą atrakcję Kielc.

Lokalizacja

Dostosowanie

Tablice Mojżeszowe można podziwiać dostając się na teren kieleckiej Kadzielni od strony ulicy Krakowskiej. Prowadzi tu równa, płaska asfaltowa ścieżka.

Godziny otwarcia

  • Otwarte całą dobę

  • Otwarte we wszystkie dni tygodnia

Cennik

  • Bezpłatne

Inne atrakcje turystyczne w województwie

Wróć do atrakcji w województwie
2020-06-22T15:10:57+02:00
Wykorzystujemy pliki cookies by nasza strona działała prawidłowo oraz by oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na stronie i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ustawienia Ok

Analiza ruchu na stronie

Wyrażasz zgodę na to byśmy analizowali ruch na stronie i dzięki temu lepiej dopasowywali dla Ciebie treści.

Zewnętrzne aplikacje

Wykorzystujemy zewnętrzne aplikacje, by ułatwić Ci możliwość udostępniania naszych treści i udostępniać Ci dokładną lokalizację danego miejsca.