Pałac Biskupów Krakowskich

Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach zlokalizowany jest przy Placu Zamkowym. Uważany jest za najlepiej zachowaną wczesnobarokową budowlę z pierwszej połowy XVII wieku. Zlokalizowany na Wzgórzu Katedralnym Pałac został ufundowany przez Jakuba Zadzika – kanclerza wielkiego koronnego i biskupa krakowskiego.

Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach to dwukondygnacyjna budowla o czterech wieżach i pięknym dziedzińcem z przodu. Projekt pałacu przypisuje się Tomaszowi Poncino, chociaż dyskusje w tym temacie nie znalazły jednoznacznego potwierdzenia tej tezy.

Fronton budowli ozdobiony jest trzema herbami, w tym herbem Jakuba Zadzika i Trzema Koronami.

W 1971 roku w Pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach otwarto Muzeum Narodowe, a w roku 2005 na tyłach pałacu – Ogród Włoski.

Obok Pałacu Biskupów Krakowskich przechodzi czerwony szlak miejski, prowadzący przez atrakcje turystyczne Kielc.

Lokalizacja

Dostosowanie

Bez problemu dostać się można na dziedziniec Pałacu Biskupów Krakowskich, choć droga prowadząca do niego do płaskich nie należy. Na prowadzących do wnętrza schodach położono podjazd. Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich bez problemu zwiedzać mogą wszystkie znajdujące się we wnętrzu pałacu Biskupów Krakowskich w Kielcach wystawy, ponieważ znajduje się tutaj winda i platformy dla osób z niepełnosprawnościami.

Godziny otwarcia

  • 10:00 – 18:00

  • Otwarte od wtorku do niedzieli

Cennik

  • Normalny: 12 zł

    Ulgowy: 8 zł

Inne atrakcje turystyczne w województwie

Wróć do atrakcji w województwie
2020-06-22T21:37:19+02:00
Wykorzystujemy pliki cookies by nasza strona działała prawidłowo oraz by oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na stronie i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ustawienia Ok

Analiza ruchu na stronie

Wyrażasz zgodę na to byśmy analizowali ruch na stronie i dzięki temu lepiej dopasowywali dla Ciebie treści.

Zewnętrzne aplikacje

Wykorzystujemy zewnętrzne aplikacje, by ułatwić Ci możliwość udostępniania naszych treści i udostępniać Ci dokładną lokalizację danego miejsca.