Kadzielnia

Kadzielnia to miejsce, które w Kielcach znają wszyscy. Znajduje się tu niezwykły amfiteatr na 5000 osób, w którym odbywają się największe koncerty. Ale Kadzielnia to także wzgórze o wysokości 295 m. n.p.m., kamieniołom, z którego od XVIII wieku wydobywano wapienie. To także miejsce, gdzie znajduje się najwięcej jaskiń na Kielecczyźnie. Jest ich tutaj aż 25, a najdłuższa z nich To Jaskinia Odkrywców, która połączona z dwiema innymi tworzy Podziemną Trasę Turystyczną w Kielcach, chętnie odwiedzaną przez turystów.

Sama nazwa Kadzielnia pochodzi od rosnącego tutaj jałowca, którego używano do produkcji kadzideł.

Kadzielnia jest ulubionym miejscem spacerów Kielczan i miejscem, które chętnie odwiedzają turyści ze względu na jego niewątpliwy urok. Teren wyrobiska kamieniołomu, wypełniony niezwykłego koloru wodą, zyskał miano Jeziora Szmaragdowego. Nie tylko ten, kto lubi spacery czy jaskiniowe wędrówki, znajdzie tutaj coś dla siebie także miłośnik geologii czy pięknych widoków.

Lokalizacja

Dostosowanie

Kadzielnia jest dostępna dla wózków inwalidzkich w pewnym zakresie. Do jaskiń na terenie Kadzielni osoba niepełnosprawna się nie dostanie. Natomiast wózkiem inwalidzkim spokojnie dostać się można równą asfaltową nawierzchnią od strony ulicy Krakowskiej.

Godziny otwarcia

  • Otwarte całą dobę

  • Otwarte we wszystkie dni tygodnia

Cennik

  • Bezpłatne

Inne atrakcje turystyczne w województwie

Wróć do atrakcji w województwie
2020-06-22T15:15:49+02:00
Wykorzystujemy pliki cookies by nasza strona działała prawidłowo oraz by oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na stronie i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ustawienia Ok

Analiza ruchu na stronie

Wyrażasz zgodę na to byśmy analizowali ruch na stronie i dzięki temu lepiej dopasowywali dla Ciebie treści.

Zewnętrzne aplikacje

Wykorzystujemy zewnętrzne aplikacje, by ułatwić Ci możliwość udostępniania naszych treści i udostępniać Ci dokładną lokalizację danego miejsca.