Smok Wawelski

Smok Wawelski to legendarny smok, którego według legendy kryjówką była jaskinia znajdująca się pod Wawelem. To właśnie w pobliżu wejścia o jaskini, w celu upamiętnienia legendy o Smoku Wawelskim, ustawiono sporych rozmiarów figurę smoka.

Jeszcze kilka lat temu można było wysłać smsa i wtedy Smok zionął ogniem. Teraz już nie trzeba nic wysyłać, wystarczy poczekać kilka minut, a Smok wyda z paszczy ogień.

Legenda o Smoku Wawelskim głosi, że smok dręczył mieszkańców pożerając im bydło. Król, by temu zapobiec wyznaczył nagrodę dla śmiałka, któremu uda się smoka zabić. Próbowało wielu, ale udało się dopiero sposobem. Skóry bydlęce wypchano siarką i gdy Smok je połkną wybuchły one w jego brzuchu.

Lokalizacja

Dostosowanie

Smok Wawelski znajduje się przy bulwarze nadwiślańskim w Krakowie, który jest dostępny dla osób poruszających się na wózku.

Godziny otwarcia

  • Otwarte całą dobę

  • Otwarte we wszystkie dni tygodnia

Cennik

  • Bezpłatne

Inne atrakcje turystyczne w województwie

Wróć do atrakcji w województwie
2020-06-22T18:08:15+02:00
Wykorzystujemy pliki cookies by nasza strona działała prawidłowo oraz by oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na stronie i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ustawienia Ok

Analiza ruchu na stronie

Wyrażasz zgodę na to byśmy analizowali ruch na stronie i dzięki temu lepiej dopasowywali dla Ciebie treści.

Zewnętrzne aplikacje

Wykorzystujemy zewnętrzne aplikacje, by ułatwić Ci możliwość udostępniania naszych treści i udostępniać Ci dokładną lokalizację danego miejsca.