Zamek Krzyżacki w Malborku

Zamek Krzyżacki w Malborku to jeden z najważniejszych zabytków w Polsce. Jego historia jest bardzo długa, dlatego przedstawimy jedynie niektóre fakty.

Zamek Krzyżacki w Malborku ustawiony jest na prawym brzegu Nogatu i budowany był etapami, począwszy od 1280 roku, a kończąc w połowie XV wieku przez zakon krzyżacki. Początkowo był siedzibą władz zakonu, a od 1457 roku królów Polski. Zamek był wielokrotnie niszczony i odbudowywany.

Zamek w Malborku jest jednym z najznakomitszych przykładów średniowiecznej architektury obronno-rezydencyjnej w Europie. Składa się z zamku wysokiego, średniego i niskiego, które razem tworzą największą w Europie konstrukcje tego typu.

Zdecydowanie polecamy zobaczyć panoramę zamku z lewego brzegu Nogatu, na który prowadzi dostosowana kładka.

Jeśli chcecie lepiej poznać historię zamku to zapraszamy tutaj.

Lokalizacja

Dostosowanie

Zamek Krzyżacki w Malborku jest w większości bardzo źle dostosowany do potrzeb osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Dostępna jest jedynie jedna sala muzealna. Poruszanie się po dziedzińcu zamku jest bardzo utrudnione, bo jest on wyłożony nierówną kostką.

Godziny otwarcia

  • Sezon letni: 8.30-19.30
    Sezon zimowy: 9.30-15.30

  • Otwarte we wszystkie dni tygodnia, w poniedziałki sale muzeum zamknięte.

Cennik

  • Sezon letni: 39,5 zł normalny i 29,5 zł ulgowy
    Sezon zimowy: 29,5 zł normalny i 20,5 zł ulgowy

Inne atrakcje turystyczne w województwie

Wróć do atrakcji w województwie
2020-06-22T21:11:51+02:00
Wykorzystujemy pliki cookies by nasza strona działała prawidłowo oraz by oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na stronie i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ustawienia Ok

Analiza ruchu na stronie

Wyrażasz zgodę na to byśmy analizowali ruch na stronie i dzięki temu lepiej dopasowywali dla Ciebie treści.

Zewnętrzne aplikacje

Wykorzystujemy zewnętrzne aplikacje, by ułatwić Ci możliwość udostępniania naszych treści i udostępniać Ci dokładną lokalizację danego miejsca.