Kościół Mariacki w Krakowie

Kościół Mariacki w Krakowie to tak naprawdę Kościół archiprezbiterialny Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Jest to niewątpliwie jeden z najważniejszych kościołów w Krakowie, jak i w całej Polsce. Posiadający od 1962 roku tytuł bazyliki mniejszej kościół, jest też jednym z największych budynków sakralnych w Polsce.

Ten gotycki kościół wybudowany został na przełomie XIV i XV wieku. Kościół Mariacki w Krakowie był świadkiem wielu ważnych dla Polski wydarzeń. Świadomość wielkiej historii tego miejsca i osób jakie tu bywały, czyni zwiedzanie tego miejsca jeszcze bardziej ciekawym. Wnętrza kościoła Mariackiego robią niesamowite wrażenie, po prostu trzeba je zobaczyć.

Jednym z najważniejszych elementów wnętrza jest wyrzeźbiony przez Wita Stwosza ołtarz.

Ciekawostką jest to, że w 1442 roku, trzęsienie ziemi, które miało miejsce w Krakowie, spowodowało runięcie sklepienia świątyni.

18 kwietnia 2010 roku w kościele Mariackim odbyła się uroczystość pogrzebowa tragicznie zmarłego prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i jego żony.

Lokalizacja

Dostosowanie

Kościół Mariacki w Krakowie jest dostępny dla osób poruszających się na wózku. Aby dostać się do środka bez problemów należy skorzystać z wejścia bocznego, od strony Hard Rock Cafe.

Godziny otwarcia

 • Poniedziałek-Sobota: 11:30–18:00
  Niedziela i święta: 14:00–18:00

 • Otwarte we wszystkie dni tygodnia

Cennik

 • Normalny: 10 zł
  Seniorzy 65+: 8 zł
  Studenci, młodzież i dzieci: 5 zł
  Niepełnosprawni: za darmo

Inne atrakcje turystyczne w województwie

Wróć do atrakcji w województwie
2020-06-22T18:17:39+02:00
Wykorzystujemy pliki cookies by nasza strona działała prawidłowo oraz by oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na stronie i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ustawienia Ok

Analiza ruchu na stronie

Wyrażasz zgodę na to byśmy analizowali ruch na stronie i dzięki temu lepiej dopasowywali dla Ciebie treści.

Zewnętrzne aplikacje

Wykorzystujemy zewnętrzne aplikacje, by ułatwić Ci możliwość udostępniania naszych treści i udostępniać Ci dokładną lokalizację danego miejsca.