Rynek Główny w Krakowie

Rynek Główny w Krakowie to główny rynek w Krakowie. Jest to bardzo duży plac, ma on kształt kwadratu o bokach przeszło 200 metrów. Rynek w Krakowie jest jednym z największych rynków w Polsce i w Europie.

Rynek Główny w Krakowie wytyczony został w 1257 roku. Znajduje się na nim wiele ważnych i bardzo znanych atrakcji turystycznych Krakowa. Wśród nich jest między innymi kościół Mariacki, Sukiennice, czy pomnik Adama Mickiewicza. Przez Rynek Główny przebiega też Droga Królewska.

Rynek Główny w Krakowie aż tętni historią, nie tylko samego Krakowa, ale i całej Polski. Wystarczy sobie wyobrazić, że w miejscu gdzie dziś możemy spacerować czy przysiąść w jednej z licznie rozlokowanych tu kawiarni, przechadzali się królowie Polski. Już sama tego świadomość robi duże wrażenie.

Jeśli chcecie poznać szerszą historię Rynku, to zapraszamy tutaj.

Lokalizacja

Dostosowanie

Rynek Główny w Krakowie jest dużym, równym placem, który w całości jest dostępny dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Wszystkie ewentualne progi czy stopnie można bardzo łatwo ominąć.

Godziny otwarcia

  • Otwarte całą dobę

  • Otwarte we wszystkie dni tygodnia

Cennik

  • Bezpłatne

Inne atrakcje turystyczne w województwie

Wróć do atrakcji w województwie
2020-06-22T18:20:02+02:00
Wykorzystujemy pliki cookies by nasza strona działała prawidłowo oraz by oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na stronie i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ustawienia Ok

Analiza ruchu na stronie

Wyrażasz zgodę na to byśmy analizowali ruch na stronie i dzięki temu lepiej dopasowywali dla Ciebie treści.

Zewnętrzne aplikacje

Wykorzystujemy zewnętrzne aplikacje, by ułatwić Ci możliwość udostępniania naszych treści i udostępniać Ci dokładną lokalizację danego miejsca.