Pomnik Bolka i Lolka

W 1947 roku powstaje Studio Filmów Rysunkowych, które rok później na stałe zadomawia się w Bielsku-Białej. Po latach swojej działalności i zdobywania międzynarodowych nagród, studio w 1963 roku wypuszcza premierowe odcinki Bolka i Lolka. Kreskówka była realizowana przez 25 lat i do dziś uważana jest za najpopularniejszą tego typu produkcję w Polsce.

To właśnie dla uczczenia sukcesu tej bajki, przed galerią handlową Sfera ustawiono odlany z brązu ponik Bolka i Lolka. Pomnik przedstawia scenę z bajki opowiadającej o podróżach Bolka i Lolka.

Lokalizacja

Dostosowanie

Pomnik Bolka i Lolka ustawiony jest przy wejściu do galerii handlowej i osoby na wózku inwalidzkim mają do niego swobodny dostęp.

Godziny otwarcia

  • Otwarte całą dobę

  • Otwarte we wszystkie dni tygodnia

Cennik

  • Bezpłatne

Inne atrakcje turystyczne w województwie

Wróć do atrakcji w województwie
2020-06-22T17:40:39+02:00
Wykorzystujemy pliki cookies by nasza strona działała prawidłowo oraz by oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na stronie i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ustawienia Ok

Analiza ruchu na stronie

Wyrażasz zgodę na to byśmy analizowali ruch na stronie i dzięki temu lepiej dopasowywali dla Ciebie treści.

Zewnętrzne aplikacje

Wykorzystujemy zewnętrzne aplikacje, by ułatwić Ci możliwość udostępniania naszych treści i udostępniać Ci dokładną lokalizację danego miejsca.