Pomnik Reksia w Bielsku-Białej

W 1967 roku powstał Reksio, który wyprodukowany został przez Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Jego przygody mogliśmy oglądać przez 23 lata. Przygody Reksia to drugi z największych hitów śląskiego studia, zaraz po Bolku i Lolku.

Fabuła serialu opowiada o przygodach postaci fantastycznej, tytułowego psa o imieniu Reksio oraz innych zwierząt i jego właścicieli.

Ciekawostką jest to, że pierwowzorem Reksia była Trola, suczka foksteriera szorstkowłosego, należąca do scenarzysty serialu.

Pomnik Reksia w Bielsku-Białej odsłonięty został w 2009 roku, a ważącą 130 kilogramów, wykonaną z brązu figurę stworzył Jerzy Mikler.

Lokalizacja

Dostosowanie

Pomnik Reksia w Bielsku-Białej jest dostępny dla osób poruszających się na wózku. Okolice ponika są równe i płaskie.

Godziny otwarcia

  • Otwarte całą dobę

  • Otwarte we wszystkie dni tygodnia

Cennik

  • Bezpłatne

Inne atrakcje turystyczne w województwie

Wróć do atrakcji w województwie
2020-06-22T17:22:10+02:00
Wykorzystujemy pliki cookies by nasza strona działała prawidłowo oraz by oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na stronie i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ustawienia Ok

Analiza ruchu na stronie

Wyrażasz zgodę na to byśmy analizowali ruch na stronie i dzięki temu lepiej dopasowywali dla Ciebie treści.

Zewnętrzne aplikacje

Wykorzystujemy zewnętrzne aplikacje, by ułatwić Ci możliwość udostępniania naszych treści i udostępniać Ci dokładną lokalizację danego miejsca.