Kino Odeon w Łodzi

Znajdujące się na ulicy Tuwima 2 Kino Odeon nie jest wprawdzie najdłużej działającym kinem w Polsce, ale za to może się pochwalić czymś innym. Otóż powstały w 1908 roku budynek Odeonu był pierwszym w Polsce wybudowanym od razu z przeznaczeniem na kino.

Kino bardzo łatwo znaleźć na ulicy Tuwima ze względu na charakterystyczny kształt budynku, jednak gdybyście mieli z tym problem to wypatrujcie sowy ponad głowami. Na szczycie gmachu kina do dziś, mimo że samo kino zamknięto w 1991 roku, znajduje się figura sowy, która miała przekonywać, że film ma także walory edukacyjne.

Lokalizacja

Dostosowanie

Kino Odeon w Łodzi jest już zamknięte, ale można je zobaczyć z zewnątrz i jest to możliwe dla osób poruszających się na wózku.

Godziny otwarcia

  • Otwarte całą dobę

  • Otwarte we wszystkie dni tygodnia

Cennik

  • Bezpłatne

Inne atrakcje turystyczne w województwie

Wróć do atrakcji w województwie
2020-06-22T17:45:29+02:00
Wykorzystujemy pliki cookies by nasza strona działała prawidłowo oraz by oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na stronie i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ustawienia Ok

Analiza ruchu na stronie

Wyrażasz zgodę na to byśmy analizowali ruch na stronie i dzięki temu lepiej dopasowywali dla Ciebie treści.

Zewnętrzne aplikacje

Wykorzystujemy zewnętrzne aplikacje, by ułatwić Ci możliwość udostępniania naszych treści i udostępniać Ci dokładną lokalizację danego miejsca.