Pasaż Róży w Łodzi

Pasaż Róży w Łodzi to projekt Joanny Rajkowskiej i znajduje się pod adresem Piotrkowska 3. Projekt jest wyjątkowy, bo tworzy swoisty trakt pieszy dla mieszkańców i turystów, a także obrazuje chorobę i drogę, jaką przeszła córka autorki, Róża.

Pasaż Róży znajduje się w podwórku, w którym kiedyś mieścił się pierwszy łódzki hotel – Hotel Polski. Obecnie wszystkie ściany budynków, od strony podwórka, dokładnie wyłożone są lusterkami o nieregularnych kształtach. Według autorki projektu lustra stanowią swoistą skórę budynków, a odniesieniem do projektu była siatkówka, szczelnie wyściełająca dno oka.

Pasaż Róży w Łodzi robi niesamowite wrażenie. Wysokie budynki dokładnie wyłożone lustrami odbijającymi wszystko co stanie na ich drodze. Odbicie jednak nie jest dokładne, a poszatkowane, co jeszcze bardziej potęguje wrażenia. Szczególnie warto odwiedzić to miejsce w dni słoneczne i obserwować, jak słońce odbija się od luster.

Lokalizacja

Dostosowanie

Pasaż Róży w Łodzi jest dostępny dla osób poruszajacych się na wózkach inwalidzkich. Trzeba jedynie przed wjechaniem do środka uchylić trochę bramę wejściowa.

Godziny otwarcia

  • Otwarte całą dobę

  • Otwarte we wszystkie dni tygodnia

Cennik

  • Bezpłatne

Inne atrakcje turystyczne w województwie

Wróć do atrakcji w województwie
2020-06-22T16:50:11+02:00
Wykorzystujemy pliki cookies by nasza strona działała prawidłowo oraz by oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na stronie i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ustawienia Ok

Analiza ruchu na stronie

Wyrażasz zgodę na to byśmy analizowali ruch na stronie i dzięki temu lepiej dopasowywali dla Ciebie treści.

Zewnętrzne aplikacje

Wykorzystujemy zewnętrzne aplikacje, by ułatwić Ci możliwość udostępniania naszych treści i udostępniać Ci dokładną lokalizację danego miejsca.