Narodowy Bank Polski w Łodzi

W 1908 roku został oddany do użytku Rosyjski Bank Państwa, który usytuowany był al. Kościuszki. W kolejnych latach budynek przejęło Państwo Polskie i otworzono tu Narodowy Bank Polski w Łodzi.

W banku znajduje się ogromna sala operacyjna (1150 m2), czyli taka, gdzie można wpłacić lub wypłacić pieniądze. Ta właśnie sala zagrała w filmie Vabank II, w scenie gdzie Kwinto i Duńczyk podejmują pieniądze Kramera. Co ciekawe w filmie sala znajduje się w Szwajcarii, a tak naprawdę jest w Łodzi.

W sali banku do dziś znajduje się historyczna kasa, w której Jan Machulski i Witold Pyrkosz pobierali pieniądze.

Lokalizacja

Dostosowanie

Z naszych informacji wynika, że Narodowy Bank Polski w Łodzi nie jest dostępny dla osób poruszających się na wózku. Z zewnątrz budynek jest dostępny, chodniki są równe.

Godziny otwarcia

  • Otwarte całą dobę

  • Otwarte we wszystkie dni tygodnia

Cennik

  • Bezpłatne

Inne atrakcje turystyczne w województwie

Wróć do atrakcji w województwie
2020-06-22T16:56:05+02:00
Wykorzystujemy pliki cookies by nasza strona działała prawidłowo oraz by oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na stronie i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ustawienia Ok

Analiza ruchu na stronie

Wyrażasz zgodę na to byśmy analizowali ruch na stronie i dzięki temu lepiej dopasowywali dla Ciebie treści.

Zewnętrzne aplikacje

Wykorzystujemy zewnętrzne aplikacje, by ułatwić Ci możliwość udostępniania naszych treści i udostępniać Ci dokładną lokalizację danego miejsca.