ulica Piotrkowska

Ulica Piotrkowska w Łodzi jest najbardziej reprezentacyjną ulicą miasta. Ta mająca ponad 4 kilometry ulica jest jedną z najdłuższych ulic handlowych w Europie.

Ulica od samego początku swojego istnienia była główną osią miasta, wokół której  rozbudowywała się Łódź. Początkowo była ona głównym traktem komunikacyjnym miasta, jednak z biegiem rozwoju miasta stała się wizytówką Łodzi i miejscem skupiającym życie kulturalne i rozrywkowe.

Przy ulicy Piotrkowskiej znajduje się wiele zabytkowych kamienic oraz wartych zobaczenia w Łodzi miejsc. Od czasu remontu ulicy, zakończonego w 2014 roku, jest ona jeszcze piękniejsza.

Ulica Piotrkowska rozpoczyna się przy placu Wolności, a kończy na placu Niepodległości.

Lokalizacja

Dostosowanie

Ulica Piotrkowska jest dostępna dla wózków inwalidzkich. W prawdzie ulica biegnie pod górę, ale nie jest to wielka stromizna. Wszystkie zejścia przy pasach są wypłaszczone, a ulica równa.

Godziny otwarcia

  • Otwarte całą dobę

  • Otwarte we wszystkie dni tygodnia

Cennik

  • Bezpłatne

Inne atrakcje turystyczne w województwie

Wróć do atrakcji w województwie
2020-06-22T16:48:18+02:00
Wykorzystujemy pliki cookies by nasza strona działała prawidłowo oraz by oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na stronie i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ustawienia Ok

Analiza ruchu na stronie

Wyrażasz zgodę na to byśmy analizowali ruch na stronie i dzięki temu lepiej dopasowywali dla Ciebie treści.

Zewnętrzne aplikacje

Wykorzystujemy zewnętrzne aplikacje, by ułatwić Ci możliwość udostępniania naszych treści i udostępniać Ci dokładną lokalizację danego miejsca.