Ławeczka Tuwima w Łodzi

Ławeczka Tuwima ustawiona jest na najbardziej reprezentacyjnej ulicy Łodzi, na ulicy Piotrkowskiej pod numer 104. To właśnie tutaj Julian Tuwim, wygodnie usadowiony na ławce zaprasza do rozmowy i złapania oddechu.

Julian Tuwim należy do szlaku Łodzi bajkowej i nie jest to przypadek. To właśnie ten znany na całym świecie polski poeta, jest autorem wierszy dla dzieci takich jak na przykład Bambo, Rzepka czy Lokomotywa. Któż z nas nie słyszał choć raz, któregoś z nich? Chyba nie ma takiej osoby, a sam Tuwim idealnie wpasowuje się w bajkowy klimat Łodzi.

Ławeczka, na której siedzi naturalnej wielkości Tuwim, powstała w 1999 roku i jest częścią Galerii Wielkich Łodzian.

Lokalizacja

Dostosowanie

Ławeczka Tuwima w Łodzi jest ustawiona na równej ulicy Piotrkowskiej, przez co jest łatwa w dostępie dla osób poruszających się na wózku.

Godziny otwarcia

  • Otwarte całą dobę

  • Otwarte we wszystkie dni tygodnia

Cennik

  • Bezpłatne

Inne atrakcje turystyczne w województwie

Wróć do atrakcji w województwie
2020-06-22T17:01:05+02:00
Wykorzystujemy pliki cookies by nasza strona działała prawidłowo oraz by oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na stronie i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ustawienia Ok

Analiza ruchu na stronie

Wyrażasz zgodę na to byśmy analizowali ruch na stronie i dzięki temu lepiej dopasowywali dla Ciebie treści.

Zewnętrzne aplikacje

Wykorzystujemy zewnętrzne aplikacje, by ułatwić Ci możliwość udostępniania naszych treści i udostępniać Ci dokładną lokalizację danego miejsca.