Miś Uszatek w Łodzi

Miś Uszatek to pierwsza z rzeźb, jakie powstały w Łodzi tworząc szlak turystyczny „Łódź bajkowa”. Ta niewielka, wykonana z brązu rzeźba mierzy około 100 cm wysokości i waży 60 kg. Misia Uszatka spotkać można przed siedzibą Centrum Informacji Turystycznej przy ul. Piotrkowskiej 87 w Łodzi. Pomnik Misia Uszatka odsłonięto w 2009 roku i jest on upamiętnieniem postaci, które wykreowało dla dzieci studio SE-MA-FOR.

Zabawne jest to, że swoją wyciągniętą ręką wskazuje właśnie wejście do informacji, w której zaopatrzyć się można w materiały promocyjne dotyczące Bajkowej Lodzi.

Pora na dobranoc, bo już księżyc świeci (…) – śpiewał Miś Uszatek i fascynował najmłodszą część publiczności za sprawą animacji łódzkiego studia MAłych Form Filmowych SE-MA-FOR. Miś Uszatek gościł na naszych ekranach od 1975 roku, ale narodził się wcześniej. Kultowy Miś z klapniętym uszkiem narodził się w marcu 1957 roku, jako efekt współpracy pisarza Czesława Janczarskiego oraz ilustratora Zbigniewa Rychlickiego.

Dzisiaj oglądać go możemy wspólnie z innymi bajkowymi postaciami w Łodzi.

Lokalizacja

Dostosowanie

Z racji na usytuowanie Misia Uszatka w ciągu ul. Piotrkowskiej, dostęp do niego jest bezproblemowy. Chodnik wokół figurki jest równy i płaski, a więc dojazd wózkiem inwalidzkim jest możliwy.

Godziny otwarcia

  • Otwarte całą dobę

  • Otwarte we wszystkie dni tygodnia

Cennik

  • Bezpłatne

Inne atrakcje turystyczne w województwie

Wróć do atrakcji w województwie
2020-06-22T18:36:40+02:00
Wykorzystujemy pliki cookies by nasza strona działała prawidłowo oraz by oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na stronie i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ustawienia Ok

Analiza ruchu na stronie

Wyrażasz zgodę na to byśmy analizowali ruch na stronie i dzięki temu lepiej dopasowywali dla Ciebie treści.

Zewnętrzne aplikacje

Wykorzystujemy zewnętrzne aplikacje, by ułatwić Ci możliwość udostępniania naszych treści i udostępniać Ci dokładną lokalizację danego miejsca.