Murale w Łodzi

Łódzkie murale to swoista galeria pod gołym niebem. Murale w Łodzi to obrazy, grafiki czy instalacje, a przede wszystkim dzieła sztuki, które czynią przestrzeń miasta niezwykle ciekawą i tym samym zachęcają do spaceru. Aktualnie w Łodzi istnieje ponad 70 dzieł artystów z całego świata, który postanowili podzielić się swoim talentem z Polakami i pokazać, jak postrzegają rzeczywistość. Murale w Łodzi znaleźć można w wielu miejscach, a wiele z nich znajduje się w centrum miasta w niedalekiej odległości od ulicy Piotrkowskiej. Warto więc zboczyć czasem lub rozejrzeć się uważnie, by móc podziwiać te wielkoformatowe dzieła sztuki.

Spacerując ulicą Piotrkowską warto zwrócić uwagę na znajdujący się tutaj, pod numerem 152 mural zawierający mnóstwo łódzkich symboli czy też znajdujące się na Piotrkowskiej 71 dzieło „Łódź w pigułce”. Zbaczając w ulicę Roosvelta podziwiać można kolejne i to aż dwa murale w Łodzi. Zlokalizowane są odpowiedni pod numerami 5 i 17.

Lokalizacja:
Piotrkowska 71 i 152
Roosvelta 5 i 17

Lokalizacja

Dostosowanie

Murale w Łodzi usytuowane przy ul. Piotrkowskiej i w jej okolicy są łatwo dostępne dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, gdyż teren tej turystycznej ulicy Łodzi jest równy i płaski. Również ul. Roosvelta nie powinna nastręczyć trudności osobom z niepełnosprawnościami.

Godziny otwarcia

  • Otwarte całą dobę

  • Otwarte we wszystkie dni tygodnia

Cennik

  • Bezpłatne

Inne atrakcje turystyczne w województwie

Wróć do atrakcji w województwie
2020-06-22T17:50:19+02:00
Wykorzystujemy pliki cookies by nasza strona działała prawidłowo oraz by oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na stronie i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ustawienia Ok

Analiza ruchu na stronie

Wyrażasz zgodę na to byśmy analizowali ruch na stronie i dzięki temu lepiej dopasowywali dla Ciebie treści.

Zewnętrzne aplikacje

Wykorzystujemy zewnętrzne aplikacje, by ułatwić Ci możliwość udostępniania naszych treści i udostępniać Ci dokładną lokalizację danego miejsca.