Plastuś

Taki trochę dziwny ludzik ulepiony z plasteliny.
Duże uszy, sprytne oczka. Chodzi, mówi, stroi miny.
To jest Plastuś małej Tosi.  Mieszka sobie w jej piórniku
razem z Piórem i Linijką, tuż przy panu Scyzoryku.
(Urszula Machcińska)

Główny bohater „Plastusiowego Pamiętnika” Marii Kownackiej ma w Łodzi swój pomnik, który odsłonięto w Parku im. Henryka Sienkiewicza 10 października 2012 roku. Pomnik bohatera dziecięcej książki ma około metra wysokości i waży kilkadziesiąt kilogramów.

W swojej prawej dłoni Plastuś trzyma szkolny dzwonek. To nim każdego ranka budził w serialu swoich przyjaciół z piórnika. Drugą rękę Plastuś trzyma na swoim pamiętniku. Rzeźba stoi w pobliżu placu zabaw i nie tak łatwo w parku ją znaleźć, a naprawdę warto.

Warto także wyruszyć całym szlakiem turystycznym Bajkowej Łodzi i zobaczyć pozostałe pomniki, które stanowią wyjątkową atrakcję turystyczną, szczególnie dla dzieci.

Lokalizacja

Dostosowanie

Pomnik Plastusia zlokalizowany jest w Parku im. Henryka Sienkiewicza i prowadzi do niego płaska, równa parkowa alejka. Bez problemu dotrzeć można do niego na wózku inwalidzkim.

Godziny otwarcia

  • Otwarte całą dobę

  • Otwarte we wszystkie dni tygodnia

Cennik

  • Bezpłatne

Inne atrakcje turystyczne w województwie

Wróć do atrakcji w województwie
2020-06-22T18:35:06+02:00
Wykorzystujemy pliki cookies by nasza strona działała prawidłowo oraz by oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na stronie i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ustawienia Ok

Analiza ruchu na stronie

Wyrażasz zgodę na to byśmy analizowali ruch na stronie i dzięki temu lepiej dopasowywali dla Ciebie treści.

Zewnętrzne aplikacje

Wykorzystujemy zewnętrzne aplikacje, by ułatwić Ci możliwość udostępniania naszych treści i udostępniać Ci dokładną lokalizację danego miejsca.