Spatif w Łodzi

Na al. Kościuszki 33, znajduje się jeden z ulubionych lokali filmowej Łodzi. Jest nim właśnie ukryty na podwórzu kamienicy Spatif. Mieszcząca się w zabytkowym pałacu z XX wieku, niegdyś należącym do łódzkiego przedsiębiorcy Wilhelma Lürkensa, luksusowa restauracja była w latach 60-tych częstym miejscem spotkań ludzi filmu. Bywali tu wszyscy i wszyscy być musieli, szczególnie po 22. Także tutaj odbył się bankiet po nagraniu filmu Ziemia Obiecana.

Daniel Olbrychski mawiał: „W hotelowej kawiarni zostawiłem śliczną kelnereczkę, w Honoratce mówiłem 'do widzenia’ jednej dziewczynie, a w Spatifie – drugiej.”.

Lokalizacja

Dostosowanie

Wejście do restauracji Spatif w Łodzi jest niemożliwe dla osób na wózku inwalidzki, bo prowadzą do niego schody.

Godziny otwarcia

  • Pon.: zamknięte
    Wt.: 13:00-02:00
    Śr., Czw.: 13:00-20:00
    Pt, Sob. Nd: 13:00-20:00

  • Otwarte codziennie oprócz wtorków

Cennik

  • Wejście bezpłatne

Inne atrakcje turystyczne w województwie

Wróć do atrakcji w województwie
2020-06-22T17:59:24+02:00
Wykorzystujemy pliki cookies by nasza strona działała prawidłowo oraz by oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na stronie i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ustawienia Ok

Analiza ruchu na stronie

Wyrażasz zgodę na to byśmy analizowali ruch na stronie i dzięki temu lepiej dopasowywali dla Ciebie treści.

Zewnętrzne aplikacje

Wykorzystujemy zewnętrzne aplikacje, by ułatwić Ci możliwość udostępniania naszych treści i udostępniać Ci dokładną lokalizację danego miejsca.