ul. Roosvelta w Łodzi

Ulica Roosevelta w Łodzi jest codziennie używana do normalnego ruchu.

Film w Łodzi zadomowił się na tej na dobre. To właśnie tutaj były kręcone sceny między innymi do Ziemi obiecanej. Ulica Roosevelta w Łodzi grała też przydomową ulicę Franza Maurera, w którego wcielił się Bogusław Linda, bohatera filmu Psy. Zagrała ona w scenie, jak Franz wychodzi ze swojego domu na ulicę.  Ciekawostką jest, że sceny z domu Maurera były kręcone zupełnie w innym miejscu.

W filmie grały też budynki znajdujące się na Roosevelta. Powinni je pamiętać wszyscy, który oglądali Miasto 44, bo to właśnie tu Jan Komasa postanowił kręcić sceny do swojego filmu.

Lokalizacja

Dostosowanie

ul. Roosvelta w Łodzi jest w całości dostępna dla osób na wózku inwalidzkim. Chodniki są równe i płaskie oraz posiadają wypłaszczenia przy przejściach.

Godziny otwarcia

  • Otwarte całą dobę

  • Otwarte we wszystkie dni tygodnia

Cennik

  • Bezpłatne

Inne atrakcje turystyczne w województwie

Wróć do atrakcji w województwie
2020-06-22T17:31:26+02:00
Wykorzystujemy pliki cookies by nasza strona działała prawidłowo oraz by oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na stronie i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ustawienia Ok

Analiza ruchu na stronie

Wyrażasz zgodę na to byśmy analizowali ruch na stronie i dzięki temu lepiej dopasowywali dla Ciebie treści.

Zewnętrzne aplikacje

Wykorzystujemy zewnętrzne aplikacje, by ułatwić Ci możliwość udostępniania naszych treści i udostępniać Ci dokładną lokalizację danego miejsca.