Grand Hotel w Łodzi

Grand Hotel w Łodzi to kolejne lubiane przez łódzkich artystów miejsce. Filmowcy chętnie przybywali do restauracji hotelowej gdy zamykano pobliską Honoratkę.

Miejsce, w którym obecnie stoi budynek hotelu Grand niegdyś był terenem przeznaczonym pod osiedle dla tkaczy lnu i bawełny. Po wielu zmianach właścicieli i modernizacji istniejących na parceli zabudowań, w 1887 rok Ludwik Mayer otworzył w tym miejscu dom gościnny Grand Hotel, który nieprzerwanie działa do dziś.

Hotel poza miejscem zabaw łódzkiej filmówki zagrał też kilka razy w filmie, jak choćby w Vabanku czy Krollu, a także umiejscowiony został w powieści Ziemia obiecana, Władysława Reymonta.

Lokalizacja

Dostosowanie

Grand Hotel w Łodzi jest w pełni dostosowany do potrzeb osób poruszających się na wózku. Dojście do samego hotelu także jest bezproblemowe.

Godziny otwarcia

  • Otwarte całą dobę

  • Otwarte we wszystkie dni tygodnia

Cennik

  • Bezpłatne
    Nocleg i inne usługi oczywiście płatne

Inne atrakcje turystyczne w województwie

Wróć do atrakcji w województwie
2020-06-22T17:57:18+02:00
Wykorzystujemy pliki cookies by nasza strona działała prawidłowo oraz by oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na stronie i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ustawienia Ok

Analiza ruchu na stronie

Wyrażasz zgodę na to byśmy analizowali ruch na stronie i dzięki temu lepiej dopasowywali dla Ciebie treści.

Zewnętrzne aplikacje

Wykorzystujemy zewnętrzne aplikacje, by ułatwić Ci możliwość udostępniania naszych treści i udostępniać Ci dokładną lokalizację danego miejsca.