Szlak Dębów Królewskich i Wielkich Książąt Litewskich

Szlak Dębów Królewskich i Wielkich Książąt Litewskich to ścieżka edukacyjna prowadząca przez środek lasu. Szlak ma 500 metrów długości i prowadzi drewnianą kładką pomiędzy starymi i wielkimi dębami.

Dęby, które można zobaczyć na szlaku mają od 150 do 500 lat. Wszystkie dęby noszą imiona po znamienitych postaciach średniowiecza. Przy każdym z okazów ustawiona jest tabliczka informująca o wieku drzewa, jego imieniu, a także o związkach postaci, od której dąb przybrał nazwę, z Podlasiem i Białowieża.

Na szlaku znajdują się specjalnie przygotowane miejsca odpoczynku.

Szlak Dębów Królewskich i Wielkich Książąt Litewskich powstał w 1978 roku, a odnowiony został w 2008 roku.

Lokalizacja

Dostosowanie

Szlak Dębów Królewskich i Wielkich Książąt Litewskich jest w całości dostępny dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Przez szlak prowadzą równe, drewniane podesty.

Godziny otwarcia

  • W sezonie: 8:00-18:00
    Poza sezonem: 8:00-16:00

  • Otwarte we wszystkie dni tygodnia

Cennik

  • Bilet normalny: 4 zł
    Bilet ulgowy: 2 zł
    Niepełnosprawni: 2 zł

Inne atrakcje turystyczne w województwie

Wróć do atrakcji w województwie
2020-06-22T20:54:55+02:00
Wykorzystujemy pliki cookies by nasza strona działała prawidłowo oraz by oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na stronie i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ustawienia Ok

Analiza ruchu na stronie

Wyrażasz zgodę na to byśmy analizowali ruch na stronie i dzięki temu lepiej dopasowywali dla Ciebie treści.

Zewnętrzne aplikacje

Wykorzystujemy zewnętrzne aplikacje, by ułatwić Ci możliwość udostępniania naszych treści i udostępniać Ci dokładną lokalizację danego miejsca.