Rezerwat Pokazowy Żubrów

Rezerwat Pokazowy Żubrów w Białowieży to miejsce gdzie cały rok można obserwować zwierzęta żyjące w Puszczy Białowieskiej. Są to żubronie, wilki, jelenie, dziki i oczywiście żubry. Zwierzęta mieszkające w rezerwacie ulokowane są w dużych zagrodach, których wystrój zbliżony jest do naturalnego środowiska ich występowania.

Rezerwat został założony w 1936 roku, a od 1955 pełni rolę atrakcji turystycznej Podlasia. Zagrody rezerwatu zajmują teren ponad 43 hektarów.

Ścieżki w rezerwacie biegną pomiędzy zagrodami, a dla lepszej możliwości obserwowania zwierząt w rezerwacie znajdują się podwyższone punkty obserwacyjne. Przy każdej z zagród ustawione są tabliczki, z których można dowiedzieć się więcej o mieszkających tu zwierzętach.

Do rezerwatu można dojechać samochodem, albo dojść Kładką Żebra Żubra.

Lokalizacja

Dostosowanie

Rezerwat Pokazowy Żubrów w Białowieży jest dostępny dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Wprawdzie trasy prowadzące przez rezerwat są gruntowe, ale są dobrze utwardzone, a na punkty widokowe prowadzą podjazdy.

Godziny otwarcia

  • W sezonie: 9:00-17:00
    Poza sezonem: 8:00-16:00

  • W sezonie: 7 dni w tygodniu
    Poza sezonem: wtorek-niedziela

Cennik

  • Normalny: 10 zł
    Ulgowy/Niepełnosprawni: 5 zł

Inne atrakcje turystyczne w województwie

Wróć do atrakcji w województwie
2020-06-22T21:04:25+02:00
Wykorzystujemy pliki cookies by nasza strona działała prawidłowo oraz by oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na stronie i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ustawienia Ok

Analiza ruchu na stronie

Wyrażasz zgodę na to byśmy analizowali ruch na stronie i dzięki temu lepiej dopasowywali dla Ciebie treści.

Zewnętrzne aplikacje

Wykorzystujemy zewnętrzne aplikacje, by ułatwić Ci możliwość udostępniania naszych treści i udostępniać Ci dokładną lokalizację danego miejsca.