Kładka Żebra Żubra

Jest to jedna z piękniejszych ścieżek wiodących przez teren Puszczy Białowieskiej. Żebra Żubra to ścieżka edukacyjna, która rozpoczyna się tuż za Białowieżą. Wystarczy wyjechać z miejscowości drogą na Pogorzelce. Znajduje się tutaj niewielki parking, na którym można pozostawić samochód i udać się na niezwykły spacer drewnianymi kładkami i wijącymi się wśród pięknej przyrody leśnymi ścieżkami.

Nazwa ścieżki jest zabiegiem celowym i nawiązuje do jej pierwotnego wyglądu. Dawniej zbudowana bowiem była z nierównych desek, których ułożenie przypominało żebra. Ścieżka edukacyjna Żebra Żubra przeszła gruntowny remont w 2016 roku i nierówne kładki zastąpiono równymi drewnianymi, które przebyć może nawet dziecko. Żebra Żubra to kładka o długości 3 kilometrów, która kończy się w Rezerwacie Pokazowym Żubra, gdzie podziwiać można zwierzęta żyjące na co dzień na terenie Puszczy Białowieskiej. Jest to idealne miejsce dla miłośników przyrody i pieszych wędrówek.

Lokalizacja

Dostosowanie

Żebra Żubra są do pokonania na wózku inwalidzkim. Drewniane kładki ścieżki Żebra Żubra są płaskie i równe, ale należy uważać na zejściu i wejściu na nie ze względu na występujące tu progi. Nawierzchnia ścieżek pomiędzy kładkami bywa poprzecinana nierównościami i wystającymi korzeniami. Osobom poruszającym się na wózku inwalidzkim polecamy wybrać się w tę trasę w towarzystwie osoby sprawnej.

Godziny otwarcia

  • Otwarte całą dobę

  • Otwarte we wszystkie dni tygodnia

Cennik

  • Bezpłatne

Inne atrakcje turystyczne w województwie

Wróć do atrakcji w województwie
2020-06-22T18:31:42+02:00
Wykorzystujemy pliki cookies by nasza strona działała prawidłowo oraz by oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na stronie i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ustawienia Ok

Analiza ruchu na stronie

Wyrażasz zgodę na to byśmy analizowali ruch na stronie i dzięki temu lepiej dopasowywali dla Ciebie treści.

Zewnętrzne aplikacje

Wykorzystujemy zewnętrzne aplikacje, by ułatwić Ci możliwość udostępniania naszych treści i udostępniać Ci dokładną lokalizację danego miejsca.