Cerkiew w Narwi

Usytuowana w samym centrum wsi cerkiew w Narwi pod wezwaniem Podwyższonego Krzyża Świętego pochodzi z XIX wieku. Wybudowana na planie krzyża świątynia jest w całości wybudowana z drewna i ma charakterystyczny niebieski kolor.

Wybudowana w 1882 roku cerkiew w Narwi stoi do dziś. Niestety wnętrze uległo w 1990 roku spaleni i następnie odrestaurowane ze środków mieszkańców wsi. Konsekrowanie cerkwi miało miejsce w 1994 roku.

Cerkiew w Narwi pw. Podwyższenia Krzyża Świętego jest elementem szlaku drewnianych budynków sakralnych na Podlasiu.

Jeśli chcielibyście zobaczyć makietę cerkwi to trzeba się udać do Parku Miniatur w Hajnówce, gdzie stoi jej model w skali 1:25.

Lokalizacja

Dostosowanie

Cerkiew Narew niestety nie jest dostosowana dla osób poruszających się na wózku, do wejścia prowadzą schody. Natomiast teren wokół cerkwi jest równy i płaski, a nieopodal znajduje się parking.

Godziny otwarcia

  • Otwarte w trakcie mszy, by zwiedzić cerkiew w innym terminie należy skontaktować się z parafią: 85 681 60 45.

  • Otwarte we wszystkie dni tygodnia

Cennik

  • Bezpłatne

Inne atrakcje turystyczne w województwie

Wróć do atrakcji w województwie
2020-06-22T21:32:19+02:00
Wykorzystujemy pliki cookies by nasza strona działała prawidłowo oraz by oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na stronie i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ustawienia Ok

Analiza ruchu na stronie

Wyrażasz zgodę na to byśmy analizowali ruch na stronie i dzięki temu lepiej dopasowywali dla Ciebie treści.

Zewnętrzne aplikacje

Wykorzystujemy zewnętrzne aplikacje, by ułatwić Ci możliwość udostępniania naszych treści i udostępniać Ci dokładną lokalizację danego miejsca.