Krzyże wotywne we wsi Soce

Wieś Soce z każdej strony otaczają charakterystyczne dla regionu krzyże wotywne. Krzyże wotywne można spotkać w wielu miejscach na Podlasiu, ale z tymi we wsi Soce wiąże się bardzo ciekawa legenda.

Kamienne krzyże powstały w 1895 roku i na każdym  z nich jest wyryta inna intencja do świętych. Według legendy powstały one w czasie gdy wieś dziesiątkowała epidemia. Jednemu z mieszkańców ukazała się Matka Boska i nakazała mężczyznom ustawić na czterech rogach wsi kamienne krzyże, a kobietom połączyć je jedną, ciągłą nicią. Dodatkowo mieszkańcy mieli to zrobić w ciągu jednej doby. Po wykonaniu tej czynności epidemia ustała.

Kamienne krzyże wotywne można podziwiać do dziś na rogach wsi Soce.

Lokalizacja

Dostosowanie

Krzyże wotywne we wsi Soce najlepiej zwiedzać samochodem podjeżdżając do każdego z krzyży. Wieś Soce niestety nie jest w pełni przystosowana do jazdy wózkiem.

Godziny otwarcia

  • Otwarte całą dobę

  • Otwarte we wszystkie dni tygodnia

Cennik

  • Bezpłatne

Inne atrakcje turystyczne w województwie

Wróć do atrakcji w województwie
2020-06-22T21:28:44+02:00
Wykorzystujemy pliki cookies by nasza strona działała prawidłowo oraz by oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na stronie i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ustawienia Ok

Analiza ruchu na stronie

Wyrażasz zgodę na to byśmy analizowali ruch na stronie i dzięki temu lepiej dopasowywali dla Ciebie treści.

Zewnętrzne aplikacje

Wykorzystujemy zewnętrzne aplikacje, by ułatwić Ci możliwość udostępniania naszych treści i udostępniać Ci dokładną lokalizację danego miejsca.