Kraina otwartych okiennic

Rzeźba z brązu znajdująca się przy al. Józefa Piłsudskiego 15/23 w Łodzi, przed wejściem do Galerii Łódzkiej. To właśnie galeria ufundowała pomnik bohatera książki Ludwika Jerzego Kerna. Ferdynand Wspaniały ma 164 cm wzrostu i waży kilkadziesiąt kilogramów. Ma ludzką postać z psim łbem. Ferdynand jest elegantem, odzianym w elegancki garnitur i buty, a jego głowę zdobi melonik.

Posągowy Ferdynand stoi w lekkim rozkroku i z wymalowanym na pysku wyrazem dostojeństwa opiera się o parasol.

Pomnik Ferdynanda Wspaniałego odsłonięto 17 września 2015 roku i w tej uroczystości wzięła udział między innymi rodzina Ludwika Jerzego Kerna. Ferdynand Wspaniały jest jednym z pomników stanowiących element trasy turystycznej Łódź Bajkowa, który przypomina postacie animowane, które powstały w studio SE-MA-FOR i na stałe wpisały się w kanon bajek dla dzieci.

Ciekawostką dotyczącą postaci Ferdynanda Wspaniałego jest fakt, iż książka, której jest bohaterem powstała w 1963 roku i przetłumaczona została na kilkanaście języków, w tym japoński i hebrajski.

Lokalizacja

Dostosowanie

Wieś Soce jest przyjazna dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim w części od strony Puchłów, jest tam polbruk. Podobnie jest w Trześciance, gdzie wszędzie są równe chodniki. W Puchłach niestety nie ma równych dróg i choć drogi są ubite to przygotujcie się na wstrząsy i miejscami piasek.

Godziny otwarcia

  • Otwarte całą dobę

  • Otwarte we wszystkie dni tygodnia

Cennik

  • Bezpłatne

Inne atrakcje turystyczne w województwie

Wróć do atrakcji w województwie
2020-06-22T18:29:12+02:00
Wykorzystujemy pliki cookies by nasza strona działała prawidłowo oraz by oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na stronie i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ustawienia Ok

Analiza ruchu na stronie

Wyrażasz zgodę na to byśmy analizowali ruch na stronie i dzięki temu lepiej dopasowywali dla Ciebie treści.

Zewnętrzne aplikacje

Wykorzystujemy zewnętrzne aplikacje, by ułatwić Ci możliwość udostępniania naszych treści i udostępniać Ci dokładną lokalizację danego miejsca.