Rezerwat Skalny Ślichowice

Rezerwat Skalny Ślichowice to tak naprawdę Rezerwat Skalny im. Jana Czarnockiego. Znajduje się on w Kielcach, na osiedlu Ślichowice i jest to najmniejszy rezerwat znajdujący się w granicach miasta.

Rezerwat został utworzony w 1952 roku w celu zachowania odkrywki skalnej przedstawiający fragment tektoniki Gór Świętokrzyskich. Rezerwat przedstawia wiele ważnych dla geologów formacji i struktur.

Powstał on z zamkniętego kamieniołomu. Nosi on imię geologa i badacza Gór Świętokrzyskich, dzięki któremu otworzono w tym miejscu rezerwat.

Z rezerwatu rozciąga się imponujący widok na pobliskie osiedle i sztuczny akwen wodny na jego dnie.

Lokalizacja

Dostosowanie

Rezerwat Skalny Ślichowice ma utrudniony dostęp dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. By zobaczyć rezerwat trzeba pokonać kilka schodów lub gruntowy podjazd.

Godziny otwarcia

  • Otwarte całą dobę

  • Otwarte we wszystkie dni tygodnia

Cennik

  • Bezpłatne

Inne atrakcje turystyczne w województwie

Wróć do atrakcji w województwie
2020-06-22T21:13:55+02:00
Wykorzystujemy pliki cookies by nasza strona działała prawidłowo oraz by oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na stronie i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ustawienia Ok

Analiza ruchu na stronie

Wyrażasz zgodę na to byśmy analizowali ruch na stronie i dzięki temu lepiej dopasowywali dla Ciebie treści.

Zewnętrzne aplikacje

Wykorzystujemy zewnętrzne aplikacje, by ułatwić Ci możliwość udostępniania naszych treści i udostępniać Ci dokładną lokalizację danego miejsca.