Aleja Gwiazd w Łodzi

W Hollywood mają swoją Walk of Fame, a my w Polsce mamy Aleję Gwiazd w Łodzi. Znajduje się ona tuz przy Grand Hotelu, a jej pomysłodawcą był Jan Machulski. Pierwszą gwiazdę wbetonowano tu w 1998 roku i poświęcono ją Andrzejowi Sewerynowi, odtwórcy roli Maksa Bauma w Ziemi obiecanej.

Obecnie na alei można zobaczyć ponad 60 gwiazd, a ich liczba nadal się powiększa, ponieważ Kapituła Alei Gwiazd nominuje kolejnych artystów do posiadania swojej gwiazdy na Piotrkowskiej. Po stronie hotelu znajdują się gwiazdy montażystów, reżyserów czy operatorów, a po drugiej gwiazdy aktorów.

Lokalizacja

Dostosowanie

Aleja Gwiazd w Łodzi znajduje się na Piotrkowskiej, która w całości jest dostępne dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

Godziny otwarcia

  • Otwarte całą dobę

  • Otwarte we wszystkie dni tygodnia

Cennik

  • Bezpłatne

Inne atrakcje turystyczne w województwie

Wróć do atrakcji w województwie
2020-06-22T17:54:52+02:00
Wykorzystujemy pliki cookies by nasza strona działała prawidłowo oraz by oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na stronie i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ustawienia Ok

Analiza ruchu na stronie

Wyrażasz zgodę na to byśmy analizowali ruch na stronie i dzięki temu lepiej dopasowywali dla Ciebie treści.

Zewnętrzne aplikacje

Wykorzystujemy zewnętrzne aplikacje, by ułatwić Ci możliwość udostępniania naszych treści i udostępniać Ci dokładną lokalizację danego miejsca.