Bonifacy i Filemon w Łodzi

Przy skwerze im. Leona Niemczyka znajduje się Muzeum Kinematografii, w którym można zobaczyć oryginalne rekwizyty z filmu Kingsajz, ale nie tylko.

Przed wejściem do Muzeum stoją figurki dwóch sympatycznych kotów, dobrze wszystkim znanych z bajki Przygody kota Filemona. Tytułowy Filemon ciekawsko spogląda na nas z murku, a Bonifacy dumnie stoi przed wejściem.

Składający się z 26 odcinków serial animowany, z którego pochodzą oba koty, emitowany był w latach 1977-81 i powstał w łódzkim Se-ma-forze.

Lokalizacja

Dostosowanie

Bonifacy i Filemon w Łodzi są dostępni do obejrzenia przez osoby poruszające się na wózku. Plac wokół kotów jest płaski i równy.

Godziny otwarcia

  • Otwarte całą dobę

  • Otwarte we wszystkie dni tygodnia

Cennik

  • Bezpłatne

Inne atrakcje turystyczne w województwie

Wróć do atrakcji w województwie
2020-06-22T17:35:20+02:00
Wykorzystujemy pliki cookies by nasza strona działała prawidłowo oraz by oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na stronie i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ustawienia Ok

Analiza ruchu na stronie

Wyrażasz zgodę na to byśmy analizowali ruch na stronie i dzięki temu lepiej dopasowywali dla Ciebie treści.

Zewnętrzne aplikacje

Wykorzystujemy zewnętrzne aplikacje, by ułatwić Ci możliwość udostępniania naszych treści i udostępniać Ci dokładną lokalizację danego miejsca.