wieś Soce

Wieś Soce znajduje się na trasie szlaku Krainy Otwartych Okiennic i jest zdecydowanie obowiązkowy punktem podczas zwiedzania atrakcji Podlasia. Już sam wjazd do wsi od strony Trześcianki jest bardzo urokliwa. W pewnym momencie kończy się asfalt, a zaczyna szutrowa droga przez las.

Sama wieś Soce położona jest na rozległej polanie i jest jedną z nielicznych wsi w Polsce ułożoną w tak charakterystyczny sposób. Mamy tutaj do czynienia praktycznie z dwoma osobny wsiami, które dzieli rzeka Rudnia i pola mieszkańców. Każda z części ma swoją zwyczajową nazwę, Cześć bliżej Trześcianki mieszkańcy nazywają Suchlanami, a tę dalej Mokranami.

Poza niezwykłym spokojem, jaki panuje we wsi, na szczególną uwagę zasługują charakterystyczne zabudowania, a także stare stodoły, żurawie, studnie oraz liczne gniazda bocianie i niewielka kapliczka.

Kliknij i przeczytaj o Krainie Otwartych Okiennic.

Lokalizacja

Dostosowanie

Wieś Soce w części bliżej Puchłów wyłożona jest polbrukiem, natomiast część po drugiej stronie kanału posiada drogi z utwardzonego piachu.

Godziny otwarcia

  • Otwarte całą dobę

  • Otwarte we wszystkie dni tygodnia

Cennik

  • Bezpłatne

Inne atrakcje turystyczne w województwie

Wróć do atrakcji w województwie
2020-06-22T21:29:56+02:00
Wykorzystujemy pliki cookies by nasza strona działała prawidłowo oraz by oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na stronie i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ustawienia Ok

Analiza ruchu na stronie

Wyrażasz zgodę na to byśmy analizowali ruch na stronie i dzięki temu lepiej dopasowywali dla Ciebie treści.

Zewnętrzne aplikacje

Wykorzystujemy zewnętrzne aplikacje, by ułatwić Ci możliwość udostępniania naszych treści i udostępniać Ci dokładną lokalizację danego miejsca.