Wieża ciśnień w Giżycku

Wieża ciśnień w Giżycku została wybudowana w 1900 roku i swoją funkcję pełniła do 1996. Wtedy to wieża ciśnień w Giżycku została sprzedana w prywatne ręce. Został wykonany remont i urządzono w niej muzeum, w którym zebrano przeróżne eksponaty związane z historią Giżycka i Mazur.

Najwyższa kondygnacja wieży, gdzie ulokowany jest taras widokowy, mieści się na wysokości 162 m n.p.m. Poza muzeum i tarasem widokowym w wieży znajduje się też kawiarnia.

Lokalizacja

Dostosowanie

Wieża ciśnień w Giżycku posiada windę, którą można wygodnie dostać się na każde piętro. Niestety, by dostać się do windy należy pokonać cztery schody, co jest kompletnie niezrozumiałe.

Godziny otwarcia

 • Maj: 10-18
  Czerwiec: 10-20
  Lipiec/sierpień: 10-22
  Wrzesień: 10-18

 • Otwarte we wszystkie dni tygodnia

Cennik

 • Normalny: 10 zł
  Ulgowy: 5 zł
  Niepełnosprawni: za darmo

Inne atrakcje turystyczne w województwie

Wróć do atrakcji w województwie
2020-06-22T18:15:16+02:00
Wykorzystujemy pliki cookies by nasza strona działała prawidłowo oraz by oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na stronie i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ustawienia Ok

Analiza ruchu na stronie

Wyrażasz zgodę na to byśmy analizowali ruch na stronie i dzięki temu lepiej dopasowywali dla Ciebie treści.

Zewnętrzne aplikacje

Wykorzystujemy zewnętrzne aplikacje, by ułatwić Ci możliwość udostępniania naszych treści i udostępniać Ci dokładną lokalizację danego miejsca.