Muzeum Nowoczesności w Olsztynie

Muzeum Nowoczesności w Olsztynie znajduje się w Tartaku Raphaelsonów znajdującym się w Parku Centralnym.Tartak Raphaelsonów to ostatni zachowany budynek przemysłowy w Olsztynie, należący do dzielnicy przemysłowej zlokalizowanej w zakolu Łyny. Tartak został wybudowany w 1884 roku i działał nieprzerwanie przez 45 lat. W kolejnych latach wielokrotnie zmieniał swoje funkcje i przeznaczenie, aż w 2014 roku został odremontowany i powstało w nim Muzeum Nowoczesności w Olsztynie. Ciekawostką jest fakt, że komin znajdujący się przy tartaku nie jest oryginalny, a przywieziono go z cegielni w miejscowości Rozogi.

Muzeum Nowoczesności w Olsztynie prezentuje zbiory opowiadające o technicznym i cywilizacyjnym rozwoju Warmii i Mazur w XIX i XX wieku. W muzeum można zobaczyć wynalazki XIX wieku, postaci lokalnych laureatów Nagrody Nobla, tematy związane z budownictwem, podróżowaniem, transportem, komunikacją, ale również rozrywkami i życiem codziennym mieszkańców dawnego regionu. Wśród eksponatów muzeum można wymienić: kabinę najstarszej windy z Olsztyna, żeton tramwajowy urzędników olsztyńskiego magistratu czy niepublikowane dotąd zdjęcia zakola Łyny oraz plany Kanału Elbląskiego z 1925 roku.

Lokalizacja

Dostosowanie

Muzeum Nowoczesności w Olsztynie jest dostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózku. W środku są stosowne podjazdy i winda.

Godziny otwarcia

  • pon. – czw.: 11:00-17:00

    sob. – niedz.: 11:00-18:00

  • Otwarte we wszystkie dni tygodnia, oprócz piątków

Cennik

  • Normalny: 5 zł
    Ulgowy: 2 zł
    Zwiedzanie z przewodnikiem: 25 zł

Inne atrakcje turystyczne w województwie

Wróć do atrakcji w województwie
2020-06-22T15:30:06+02:00
Wykorzystujemy pliki cookies by nasza strona działała prawidłowo oraz by oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na stronie i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ustawienia Ok

Analiza ruchu na stronie

Wyrażasz zgodę na to byśmy analizowali ruch na stronie i dzięki temu lepiej dopasowywali dla Ciebie treści.

Zewnętrzne aplikacje

Wykorzystujemy zewnętrzne aplikacje, by ułatwić Ci możliwość udostępniania naszych treści i udostępniać Ci dokładną lokalizację danego miejsca.