Park Centralny w Olsztynie

Park Centralny w Olsztynie położony jest w samym centrum miasta, w zakolu Łyny. Posiada on powierzchnię ponad 13 hektarów, a jego przestrzeń zaprojektowano w stylu angielskim.

W parku znajdują się liczne ścieżki spacerowej i rowerowe, cztery mosty przez Łynę, niewielki amfiteatr, przystań kajakowa, plac zabaw dla dzieci oraz zadaszone altany. W centralnej części parku znajduje się sporych rozmiarów fontanna. W fontannie zamontowane są kilkutonowe kule symbolizujące układ słoneczny i działalność w Olsztynie Mikołaja Kopernika.

Park Centralny w Olsztynie jest idealnym miejscem na chwilę wytchnienia podczas zwiedzania Olsztyna. Przez park przebiega Łynostrada, a w jego granicach usytuowane jest Muzeum Nowoczesności w Olsztynie.

Lokalizacja

Dostosowanie

Park Centralny w Olsztynie jest dostępny dla osób poruszających się na wózku. Alejki w parku są równe, choć czasami występują dość strome podjazdu. W Parku Centralny w Olsztynie ustawione są znaki wskazujące trasy pozbawione barier architektonicznych.

Godziny otwarcia

  • Otwarte całą dobę

  • Otwarte we wszystkie dni tygodnia

Cennik

  • Bezpłatne

Inne atrakcje turystyczne w województwie

Wróć do atrakcji w województwie
2020-06-22T15:25:52+02:00
Wykorzystujemy pliki cookies by nasza strona działała prawidłowo oraz by oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na stronie i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ustawienia Ok

Analiza ruchu na stronie

Wyrażasz zgodę na to byśmy analizowali ruch na stronie i dzięki temu lepiej dopasowywali dla Ciebie treści.

Zewnętrzne aplikacje

Wykorzystujemy zewnętrzne aplikacje, by ułatwić Ci możliwość udostępniania naszych treści i udostępniać Ci dokładną lokalizację danego miejsca.