Ławeczka Kopernika w Olsztynie

Ławeczka Kopernika w Olsztynie znajduje się nieopodal zamku, amfiteatru i kościoła ewangelickiego. Zlokalizowana na Starym Mieście Ławeczka Kopernika powstała w 2003, w ramach obchodów 650-lecia nadania Olsztynowi praw miejskich, dodatkową rocznicą było 530-lecie urodzin Mikołaja Kopernika.

Autorem pomnika jest Urszula Szmyt.

Mikołaj Kopernik ubrany jest w długi płaszcz, a w rękach trzyma astrolabium i zwój papieru. Rzeźba jest tak wykonana, że można przysiąść Kopernikowi na kolanach.

Lokalizacja

Dostosowanie

Ławeczka Kopernika w Olsztynie jest dostępna do osób poruszających się na wózku inwalidzkim, choć droga wokół wyłożona jest dość nierówną kostką.

Godziny otwarcia

  • Otwarte całą dobę

  • Otwarte we wszystkie dni tygodnia

Cennik

  • Bezpłatne

Inne atrakcje turystyczne w województwie

Wróć do atrakcji w województwie
2020-06-22T20:52:08+02:00
Wykorzystujemy pliki cookies by nasza strona działała prawidłowo oraz by oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na stronie i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ustawienia Ok

Analiza ruchu na stronie

Wyrażasz zgodę na to byśmy analizowali ruch na stronie i dzięki temu lepiej dopasowywali dla Ciebie treści.

Zewnętrzne aplikacje

Wykorzystujemy zewnętrzne aplikacje, by ułatwić Ci możliwość udostępniania naszych treści i udostępniać Ci dokładną lokalizację danego miejsca.