Targ Rybny w Olsztynie

Targ Rybny w Olsztynie powstał w czasie gdy powiększono granice miasta o północną dzielnice. Stworzono go na pustym placu, obok murów miejskich w 1378 roku.

Początkowo Targ Rybny nazywany był Targiem Świńskim, a dopiero od początków XIX wieku Targiem Rybnym. Natomiast w latach 60-tych poprzedniego wieku plac nazywany był „Karolkiem”. Wtedy też wyburzono większość kamienic wokół placu ponieważ nie nadawały się do remontu.

W 2002 roku gruntownie odnowiono sam Targ, jak i przyległe do niego kamienice. Ustawiono także nowe ławki i latarnie, a z kostki brukowej ułożono motywy ryb.

Na placu ustawiony jest pomnik św. Jakuba, a obok niego znajduje się muzeum Dom „Gazety Olsztyńskiej”, które niestety nie jest dostępne dla osób poruszających się na wózku.

Lokalizacja

Dostosowanie

Targ Rybny w Olsztynie jest w całości wyłożony równą kostką. Wejście na Targ Rybny dla wózków możliwe jest od strony Wysokiej Bramy.

Godziny otwarcia

  • Otwarte całą dobę

  • Otwarte we wszystkie dni tygodnia

Cennik

  • Bezpłatne

Inne atrakcje turystyczne w województwie

Wróć do atrakcji w województwie
2020-06-22T20:59:15+02:00
Wykorzystujemy pliki cookies by nasza strona działała prawidłowo oraz by oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na stronie i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ustawienia Ok

Analiza ruchu na stronie

Wyrażasz zgodę na to byśmy analizowali ruch na stronie i dzięki temu lepiej dopasowywali dla Ciebie treści.

Zewnętrzne aplikacje

Wykorzystujemy zewnętrzne aplikacje, by ułatwić Ci możliwość udostępniania naszych treści i udostępniać Ci dokładną lokalizację danego miejsca.