Wysoka Brama w Olsztynie

Wysoka Brama w Olsztynie, poprawnie nazywa się Bramą Górną. Jest ona jedyną pozostałą z trzech bram znajdujących się w murach miejskich. Prowadząca przez nią droga jest główną osią traktu komunikacyjnego Starego Miasta w Olsztynie.

Brama została wybudowana w 1378 roku, w czasie gdy wytyczono północne granice miasta. Brama posiada cztery kondygnacje, zakończone niewielkim pięterkiem tworzącym piątą kondygnacje.

Ciekawostką jest to, że w Bramie, w 1863 roku przetrzymywano Wojciecha Kętrzyńskiego skazanego za przemyt broni dla powstania styczniowego.

W 2003 roku Bramę gruntownie odremontowano i umieszczono na niej, wykonany w Rzymie, wizerunek Matki Boskiej, który Olsztynowi podarowała św. Jan Paweł II.

Lokalizacja

Dostosowanie

Wysoka Brama w Olsztynie dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim dostępna jest jedynie z zewnątrz. Wejście do środka jest niemożliwe.

Godziny otwarcia

  • Otwarte całą dobę

  • Otwarte we wszystkie dni tygodnia

Cennik

  • Bezpłatne

Inne atrakcje turystyczne w województwie

Wróć do atrakcji w województwie
2020-06-22T21:15:37+02:00
Wykorzystujemy pliki cookies by nasza strona działała prawidłowo oraz by oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na stronie i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ustawienia Ok

Analiza ruchu na stronie

Wyrażasz zgodę na to byśmy analizowali ruch na stronie i dzięki temu lepiej dopasowywali dla Ciebie treści.

Zewnętrzne aplikacje

Wykorzystujemy zewnętrzne aplikacje, by ułatwić Ci możliwość udostępniania naszych treści i udostępniać Ci dokładną lokalizację danego miejsca.