Amfiteatr im. Czesława Niemena w Olsztynie

Amfiteatr im. Czesława Niemena w Olsztynie powstał w 1978 roku w miejscu dawnej zamkowej fosy. Z amfiteatru roztacza się piękny widok na Zamek, a tuż obok ustawiona jest Ławeczka Kopernika.

Amfiteatr im. Czesława Niemena w Olsztynie w 2006 roku przeszedł gruntowny remont i obecnie posiada nowoczesną, zadaszoną scenę, 1300 miejsc siedzących, a w podziemiach toalety i pomieszczenia gospodarcze oraz kameralną salę na 78 osób. Także w 2006 roku Amfiteatrowi nadano imię Czesława Niemena.

Amfiteatr używany jest głównie latem, podczas Olsztyńskiego Lata Artystycznego. Wtedy właśnie odbywają się na nim koncerty i inne imprezy artystyczne.

Lokalizacja

Dostosowanie

Amfiteatr im. Czesława Niemena w Olsztynie jest dostępny dla osób poruszających się na wózku, znajduje się tam winda. Niestety samo dojście do bramy Amfiteatru jest mocno utrudnione, stroma górka i nierówne kocie łby.

Godziny otwarcia

  • Otwarte całą dobę

  • Otwarte we wszystkie dni tygodnia

Cennik

  • Codziennie bezpłatne, a w trakcie imprez zgodnie z ceną biletów.

Inne atrakcje turystyczne w województwie

Wróć do atrakcji w województwie
2020-06-22T17:03:19+02:00
Wykorzystujemy pliki cookies by nasza strona działała prawidłowo oraz by oferować funkcje społecznościowe, analizować ruch na stronie i prowadzić działania marketingowe. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności. Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies? Ustawienia Ok

Analiza ruchu na stronie

Wyrażasz zgodę na to byśmy analizowali ruch na stronie i dzięki temu lepiej dopasowywali dla Ciebie treści.

Zewnętrzne aplikacje

Wykorzystujemy zewnętrzne aplikacje, by ułatwić Ci możliwość udostępniania naszych treści i udostępniać Ci dokładną lokalizację danego miejsca.